„Człowiek biedny ceni sobie każdą złotówkę, bogaty, każdy grosz.” – Andrzej Mjewski.
Pojęcie transakcji bezgotówkowej.
Transakcja bezgotówkowa to nic innego, jak nowoczesne rozwiązania z użyciem nowoczesnej technologii. Do korzystania z nich możesz użyć takich urządzeń, jak laptopy, tablety, mobile i komputery. Odbywa się to bez pomocy środków takich jak banknoty i monety, wyłącznie zapis cyfrowy.
Wygodna forma, która umożliwia współpracę z przedsiębiorstwem, w innych rejonach Polski lub w kraju i za granicą.
Jakie są zasady?
Ostrożność, zachowanie dystansu podczas pobierania pieniędzy z bankomatu. Nie wybieranie gotówki w nocy z bankomatu. Korzystanie z kart płatniczych w dzień.
Kontrolowanie swoich środków na koncie, czy nie pojawią się nieprawidłowości, czy pieniądze nie znikają.
Podczas utraty karty, warto ją zablokować w banku. Wystarczy, że zgłosimy na infolinii banku, w którym mamy konto, problem z kartą.
Zachowanie kodu PIN wyłącznie dla siebie, niepodawanie go osobom niepowołanym.
Oczywiście, podczas zakupów w markecie widać gołym okiem wpisanie kodu PIN, dlatego można się zasłonić, zastawić w momencie wpisywania kodu PIN.
Korzystanie z konta bankowego również dobrze należy przemyśleć dwa razy, nim do niego zaglądniemy. Hasło do niego powinno być jedno i nie należy go używać w innych miejscach, na stronach internetowych, portalach społecznościowych, blogach itp.
Pamiętać też należy o wylogowaniu się z niego. Choć jest ono tak zaprojektowane, by sesja wygasła do danego czasu.
Kontrola urządzeń połączonych do konta elektronicznego też jest ważna. Mogą się pojawić inne niechciane urządzenia.
Podczas zapłaty za rachunek w restauracji nie warto podawać kasjerowi karty, by mógł sam uregulować nasz rachunek. Choć, by nalegał, że wyręczy nas z zapłacenia za kolację. Gdyż może on nam skopiować kartę i ją potem wykorzystać do wyczyszczenia konta w banku.
Podsumowując, zasady transakcji bezgotówkowych są proste, znane nam na co dzień. I warto zawsze mieć pod kontrolą swoje wydatki, to z czego korzystamy.