Marki kart płatniczych

„To nie pieniądza dają szczęście, ale to co dzięki nim można zrobić ze swoim życiem.” – Lois Frankel

Karty płatnicze to oferta dla młodych. Już starsze pokolenia nie za bywają się tego rodzaju metodami płatności. Bardziej tu staje się przyjazna poczta lub listonosz, który przywiezie emeryturę do domu.


Jakie są najbardziej znane marki?

Najbardziej znane marki kart płatniczych to między innymi:
Visa, Visa International, Visa U.S.A, Visa Europe,
MasterCard, MasterCrad Worldwide, MasterCard World International,
American Express,
Japan Credit.
Historia karty płatniczej sięga do lat 80 XIX wieku. Najbardziej przełomowy czas dla karty płatniczej przypada na XX wiek. Western Union znana z przelewów zagranicznych, zwłaszcza z USA, stała się twórcą karty obciążeniowej.
Karty nowopowstałe dotyczyły użyczania kredytów klientom. Pierwsza uniwersalna karta powstała przez Diner Club International. Ta karta dawała możliwość posługiwania się nią w restauracjach i nie tylko.


Przeczytaj w strefie wiedzy Pospay: Terminal ile kosztuje?


Stany Zjednoczone stały się kolebką tego, co najlepsze. Powstały nowe możliwości, coraz to bardziej udoskonalane. Wersje karty zostawały coraz to bardziej rozbudowane.
Dziś mamy tak wiele, to łączy się z kontynentem, za Europą i Oceanem.
Najbardziej znane firmy tworzące karty płatnicze powstały za Oceanem. I do dziś spełniają najbardziej skryte marzenia klientów. Ich pomysłowe rozwiązania dały możliwość płacenia za zakupy, za usługi, dobra, oraz zamówienia online. I one stworzyły niepowtarzalne, oryginalne karty, do użytkowania każdego dnia. Oczywiście bez przekraczania limitu ustalonego dla karty.
Najbardziej znane firmy amerykańskie to między innymi American Express, Mastercard, Back Of America.

Podsumowując, karta płatnicza ma swoją historię, która sięga innego kontynentu. Miała ona różne wersje, od kawałka blachy do zaciągania kredytów. Karta płatnicza to wygoda, swoboda oraz korzystanie z jej uroków. Daje ona szereg korzyści, które powielają zyski przedsiębiorców oraz są oczkiem w głowie klientów.